Karel Bednář +420 774 303 458
info@zahrady-kodl.cz

Poradenství

zahrady s duší

Zahradní poradenství


Pokud si nevíte rady s úpravou Vaší byť i malé zahrady, předzahrádky, střešní nebo zimní zahrady, terasy nebo části zahrady či jednotlivého záhonu, nebo by jste potřebovali radu ohledně interiérové zeleně, nabízíme Vám službu Zahradní poradenství.

Během návštěvy u Vás s Vámi probereme možnosti řešení předmětného prostoru, navrhneme Vám vhodné okruhy rostlin a materiálu. Vypracování projektu nemusí být vždy a nutně zapotřebí zejména při drobných úpravách ( výsadbě menšího počtu druhů rostlin, výměně solitéry apod., ) a prostřednictvím této služby dostanete rychle a za přijatelnou částku důležité informace buď při zakládání Vaší nové zahrady, či při obnově a úpravách zahrady stávající.

Pokud se během konzultace rozhodnete objednat si návrh, případně projekt zahrady, bude tato služba brána jako úvodní konzultace k projekční činnosti zahrady a nebude Vám účtována.

Rovněž nabízíme odborné poradenství v péči o rostliny. Jak a kdy konkrétní druh zalévat, hnojit, zazimovat, případně tvarovat či zmlazovat. Někdy postačí vašeho miláčka přesadit na jiné stanoviště a nebo zapravit hnojivo ke kořenům. Správná ochrana rostlin spočívá i v prevenci a ta se může obejít bez chemických postřiků známých jako pesticidy. Někdy ovšem je zapotřebí zasáhnout proti přemnoženému škůdci i těmito prostředky a odborně s ohledem na krajinu, aplikovat postřik. Nikomu ovšem nenutíme chemické ošetření rostlin a v tomto případě nabízíme jiné možnosti např. na bázi přírodních výluhů, speciálních extraktů, bioproduktů, apod. Naše babičky sázeli mezi řádky užitkových rostlin různé aromatické letničky, dvouletky ale i trvalky které přirozeně odpuzují mnohé škůdce. Například půdní háďátka, nebezpeční škůdci mnoha rostlin, se aksamitníku bojí jako čert kříže, rovněž se mu vyhýbá řada druhů hmyzu. Působí tedy jako biologická preventivní ochrana.