Karel Bednář +420 774 303 458
info@zahrady-kodl.cz

Interiér

zahrady s duší

Pro obyvatele chladnějších oblastí severní polokoule trvá zima někdy od října do dubna, což je více jak půl roku. Zatímco nejeden milovník rostlin se během tohoto dlouhého období utěšuje sněním o zeleni a prohlížením zahradních katalogů, někteří se snaží najít jiné uplatnění pro své zahradnické záliby a vyzdobí si svůj domov, administrativní prostory zelení a pestrými květinami. U obyvatel měst neutichá touha p.o dotyku s přírodou v žádném ročním období. A přitom právě pokojové rostliny vytvářejí spojení s přírodou, protože jsou živé a rostou. To je dělá zajímavými. Přirozenými tvary, barvami a vůní zkrášlí téměř každý prostor. Umístěné bez výběru však neharmonizují se svým okolím a působí neuspořádaně.
Naši profesionální designéři přesně znají dekorativní vlastnosti rostlin a vědí, jak může živá zeleň pomoci při uplatnění určitého zařízení. Nikdy předtím neexistovala taková rozmanitost stylů v zařizování jako dnes. A všechny i ty nejmodernější, jsou tím či jiným způsobem ovlivněné minulostí. Známe-li prvky daného stylu, snadněji postihneme vlastnosti, které musí mít rostlina, aby jej zdůraznila. Zda jsou rostliny vhodné nebo ne,závisí na způsobu, jakým je daný prostor zařízen, protože dnes existuje mnoho stylů. Výběr bude přirozeně záviset na osobním vkusu i na praktických faktorech, jako jsou denní a noční teploty, světelné poměry, průvan, dětí a domácí zvířata a samozřejmě i na prostoru, který máme k dispozici.

Návrhy a dekorace interiéru

Výběr vhodných rostlin ( s ohledem na stanoviště, přání zákazníka )
Porozmýšlíme nejprve, jaký je prostor, v kterém chceme rostliny umístit. Zda chceme vytvořit střed s použitím jedné velké, nápadné rostliny nebo skupiny rostlin kontrastních tvarů, barev a struktůr. Rozmanitost růstových tvarů rostlin sahá od nápadných, téměř architektonických tvarů s výraznými listy až po kobercovité, pokrývající půdu ( či jiný materiál ) tisíci drobných lístečků. Kromě obrovské palety růstových tvarů existují nespočetné variace velikostí tvarů, barev a strukturou listů a květu. Při výběru rostlin bereme v úvahu tyto vlastnosti, aby harmonizovaly s atmosférou a zařízením budovy a konkrétních prostor. Rostliny, které mají spoluvytvářet celkový obraz místnosti nebo spojovat různě využívané části jednoho prostoru, musí být tvarem a velikostí navzájem přizpůsobeny. Stejně důležité je, aby barvy a struktury rostlinných skupin byly sladěny s barvou stěn a textilií, aby vznikl vyvážený celkový dojem.

Výběr vhodných nádob

Důležitý je nejen vzhled rostliny, ale i nádoba, v níž je její pozadí, celkový prostor a nábytek, který je třeba brát v úvahu při výběru nádoby pro rostlinu, jsou četná a rozmanitá a pro každé pravidlo je možno najít příklad, jenž je vyvrátí. Kromě toho je při výběru důležitý i osobní vkus zákazníka. Neméně důležité je, aby vybrané rostliny a nádoby, zdůrazňovaly styl místnosti, do nichž jsou určeny. Efekt nádoby závisí na materiálu z něhož je vyrobena, na tvaru, barvě a povrchové struktůře a rostlinu je možno též vybrat podle podobných hledisek. Tak například ostrolistá juka působí přísně a moderně, zatímco begonie s bohatými květy a měkkými obrysy je vhodnější do místnosti zařízené v tradičním stylu.

Zapůjčení rostlin

Dodávky rostlin

Hydroponické pěstování.

Interierová zeleň

Mobilní zelěn

Ošetřování rostlin
V oblasti péči o rostliny nabízíme :

Pravidelnou zálivku
Ochrana rostlin – před nepříznivými vlivy, škůdci atd.
Řez a tvarování
Výživu rostlin – hnojiva pevné nebo ve formě živného roztoku